Problemy z zasypianiem mogą spotkać każdego. Nie trzeba jednak sięgać wtedy po leki na receptę – alternatywa to ziołowe tabletki na sen.

Bezsenność, nocne przebudzanie, rozregulowany naturalny zegar wewnętrzny – trudności ze snem mogą być bardzo poważnym problemem. Wówczas warto sięgnąć po ziołowe tabletki na sen, które zawierają cenne składniki korzystnie wpływające na układ nerwowy ciała człowieka.

 

Ziołowe tabletki nasenne – kiedy warto?

W ziołach drzemie wyjątkowa moc. Już od wielu wieków towarzyszą one człowiekowi w kuracji wielu dolegliwości. Znajdujące się w nich składniki aktywne pomagają także w przypadku problemów z zasypianiem.

 

Zioła na sen, które obecnie oferowane są także jako wygodne ziołowe tabletki na sen, polecane są wtedy, gdy nocne trudności nie są jeszcze nasilone, dlatego też nie ma potrzeby sięgania wtedy po mocniejsze środki dostępne na receptę.

 

Preparaty ziołowe przeznaczone na bezsenność są bezpieczne w stosowaniu i nie powodują pojawiania się niebezpiecznych skutków ubocznych. Pomagają w zredukowaniu stanu nadmiernego napięcia, niepokoju, pobudzenia, a dzięki temu ułatwiają sen.

 

Warto jednak wskazać, że ziołowe tabletki na sen nie działają od razu – należy zażywać je systematycznie, aby poprawiły jakość nocnego wypoczynku w dłuższej perspektywie czasowej. Nie znaczy to jednak, że już po jednym zastosowaniu nie można zauważyć żadnych efektów – to głównie wyciszenie, relaksacja, które sprzyjają komfortowemu zasypianiu.

 

Jakie składniki zawierają ziołowe tabletki na sen?

W składnikach tabletek na sen znajdują się przede wszystkim cenne substancje pochodzenia roślinnego, które znane są ze swojego prozdrowotnego działania na układ nerwowy. Najczęściej ziołowe tabletki na sen oferowane są jako kompleksy – suplementy diety, które zawierają połączone ze sobą składniki, aby dzięki temu mogły one zapewnić jeszcze lepsze efekty.

 

Wśród składników stosowanych w ziołowych tabletkach na sen znajdują się:

 • melisa
 • szyszki chmielu
 • krokus uprawny
 • kozłek lekarski
 • dziurawiec
 • głóg
 • rumianek
 • waleriana
 • magnez
 • L-tryptofan
 • L-teanina

 

Warto zatem zapoznać się z różnymi propozycjami producentów, aby wybrać dla siebie takie ziołowe tabletki na sen, które będą mogły zapewnić najlepsze efekty wtedy, gdy pojawiają się trudności ze snem.

 

Jak stosować ziołowe tabletki na sen?

Przeznaczone dla osób z bezsennością oraz innymi nocnymi trudnościami ziołowe tabletki na sen powinno się zażywać zgodnie z informacjami zawartymi na opakowaniu. Najczęściej zaleca się stosowanie preparatów przed pójściem spać, ale najlepsze efekty można uzyskać wtedy, gdy zażywane są one stale.

 

Atutem preparatów ziołowych jest możliwość stosowania ich również bez ograniczeń czasowych, dlatego też nie trzeba robić przerwy w ich stosowaniu.

 

Zatem ziołowe tabletki na sen mogą skutecznie pomagać w poprawie komfortu nocnego snu – sprzyjają szybkiemu zasypianiu, poprawiają komfort wypoczynku, relaksują, zmniejszają napięcie nerwowe. Stosowane systematycznie mogą pomóc w odzyskaniu wewnętrznej równowagi.