Laserowa depilacja włosów jest jedną z najskuteczniejszych metod ich usuwania. Zobacz, na czym ona polega i jakie są najważniejsze zalety tego rodzaju zabiegu. Wyjaśniamy też, jak należy po nim postępować, aby uniknąć komplikacji.

Depilacja laserem – czym się charakteryzuje?

Depilacja laserowa to zabieg, który wykorzystuje specjalny rodzaj urządzenia laserowego do usuwania niechcianych włosów. Procedura polega na naświetlaniu mieszków włosowych z użyciem wiązki silnie skoncentrowanej wiązki laserowej, która powoduje ich uszkodzenie, a przez to hamuje wzrost włosów – wyjaśnia pracownik salonu slowage.pl prowadzącego taki rodzaj depilacji.

Jakie zalety ma depilacja laserowa?

Wybór metody laserowej depilacji włosków jest związany z różnymi zaletami. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

  • Dokładność – laser oddziałuje jedynie na mieszki włosowe, dlatego też skóra wokół nich nie jest narażona na jego działanie.
  • Skuteczność – ta metoda uznawana jest za najbardziej efektywną w usuwaniu niechcianego owłosienia. Większość osób korzystających z takiej metody zauważa znaczną redukcję wzrostu włosów już po kilku sesjach. Zabieg jest szczególnie skuteczny u osób o ciemnych włosach i jasnej karnacji.
  • Komfort – laser jest bardzo wygodną alternatywą dla innych metod usuwania włosów, takich jak golenie włosków lub woskowanie, ponieważ włoski bardzo często nie odrastają po nim w ogóle lub robią to bardzo powoli.
  • Cena – warto wskazać, że depilacja laserowa może być kosztowna, ale jest to długoterminowa inwestycja, ponieważ ogranicza ona koszty związane z usuwaniem włosków innymi metodami, na przykład kupnem maszynek do golenia.

Jak postępować po depilacji laserowej?

Po depilacji laserowej warto postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Po zabiegu depilacji laserowej należy stosować się do poniższych zaleceń:

Unikaj ekspozycji na słońce

Skóra depilowana laserowo jest bardziej wrażliwa na światło słoneczne, dlatego należy unikać ekspozycji na słońce lub stosować filtry przeciwsłoneczne z wysokim SPF. Skórę należy chronić przed słońcem przez minimum 4 tygodnie.

Powtarzaj zabiegi według rekomendacji

Zabiegi depilacji laserowej najczęściej powtarza się w odstępach od 6 do 8 tygodni. Aby uzyskać najlepsze efekty, należy terminowo zgłosić się na kolejną procedurę.

Nie depiluj włosów między sesjami

Zaleca się, aby nie golić ani nie wyrywać włosków rosnących w danym obszarze między sesjami, ponieważ może to zakłócić cykl wzrostu włosów i zmniejszyć skuteczność leczenia.

Stosuj odpowiednie kosmetyki

Po zabiegu warto stosować kosmetyki nawilżające, aby złagodzić wszelkie zaczerwienienia lub podrażnienia. Przez minimum 2 tygodnie nie zleca się natomiast używania produktów o działaniu złuszczającym. Nie można też stosować produktów na bazie alkoholu.

Unikaj nadmiernego podrażnienia skóry

Unikaj wszelkich czynności, które mogą powodować podrażnienie skóry przez co najmniej 24 godziny po zabiegu, takich jak ćwiczenia wywołujące pocenie się czy stosowanie nieodpowiednich kosmetyków.