Przetłuszczająca się skóra, na której widoczne są również nieestetyczne wypryski i zaskórniki, wymaga starannie dobranej pielęgnacji.

Skóra tłusta najczęściej kojarzy się z okresem nastoletnim oraz trądzikiem młodzieńczym. Jednak ten typ skóry ma także wiele osób dorosłych. Aby skóra tego typu wyglądała dobrze, w takim przypadku warto pamiętać nie tylko o właściwej pielęgnacji w domu, ale również o dodatkowych zabiegach kosmetycznych.

Dlaczego warto udać się do kosmetyczki?

W każdym gabinecie kosmetycznym można skorzystać z różnych typów zabiegów skoncentrowanych na różnych potrzebach skóry. Wśród nich znajdują się również zabiegi dla cery tłustej i trądzikowej – zarówno tej młodej, jak i dojrzałej.

Dobra kosmetyczka może dokładnie zbadać skórę i na tej podstawie dobrać takie procedury, które dadzą wówczas najlepsze efekty:

  • usuniecie zanieczyszczeń
  • zmniejszenie wydzielania sebum
  • redukcja widocznych zaskórników
  • zapobieganie pojawianiu się pryszczy
  • zamkniecie rozszerzonych porów
  • nawilżenie skóry

Nawet jeden zabieg może poprawić kondycję skóry tłustej, która ulega wtedy normalizacji, uzyskuje jednolity, rozświetlony wygląd. Dla osiągnięcia najlepszych efektów warto systematycznie odwiedzać gabinet – wtedy skóra może regularnie otrzymywać potrzebne jej wsparcie.

Zabiegi kosmetyczne na tłustą cerę

Pełen wachlarz zabiegów kosmetycznych oferowanych w gabinetach może zawrócić w głowie. Warto zatem poznać jedne z najlepszych procedur dedykowanych dla przetłuszczającej się cery. Zatem, jakie zabiegi kosmetyczne w Krakowie wykonać, aby cieszyć się doskonałym wyglądem cery na długi czas?

Mikrodermabrazja korundowa

Skóra tłusta powinna by regularnie oczyszczana, aby wyglądać świeżo i zdrowo. W tym celu można zastosować zabiegi jej mechanicznego oczyszczania, na przykład jak mikrodermabrazja korundowa.

Zabieg ten polega na wykorzystaniu kryształków korundu, które kierowane są na skórę z użyciem specjalnego urządzenia, powodując oderwanie się zanieczyszczeń z naskórka, oczyszczenie porów oraz zmniejszenie niedoskonałości. Po takim zabiegu skóra jest jednolita, sprężysta, miękka, gładka, a także lepiej chłonie substancje aktywne z kosmetyków. Mikrodermabrazja sprzyja także produkcji kolagenu i elastyny.

Mezoterapia bezigłowa

Zabiegi mezoterapii polegają na umieszczeniu w głębi skóry substancji aktywnych. W tym celu stosuje się różne techniki, także bezigłowe.

Jedną z popularnych form mezoterapii bezigłowej jest infuzja tlenowa. Zabieg ten polega na wtłoczeniu pod skórę tlenu hiperbarycznego razem z substancjami aktywnymi ze specjalnego serum nałożonego na skórę.

Peelingi kwasowe

W gabinetach medycyny estetycznej można również skorzystać z zabiegów polegających na peelingu kwasowym, czyli na złuszczaniu skóry z użyciem specjalnych kwasów. Dla skóry tłustej często polecane są kwasy jak migdałowy, który reguluj wydzielanie sebum, a także salicylowy, który dodatkowo właściwości regenerujące, rozświetlające.

Peelingi kwasowe w gabinetach są silniejsze niż w domu – specjalista cały czas kontroluje wtedy przebieg zabiegu, aby uzyskać optymalne efekty. Zastosowanie silniejszych substancji daje również lepsze wyniki.

Właścicielom tłustej cery chcącym udać się do osoby jak kosmetyczka Kraków prezentuje dostępne oferty w wielu wariantach. Można sprawdzić je już teraz online.