Zadbaj o swoją skórę już w młodym wieku, by cieszyć się z jej pięknego wyglądu na wiele lat. Jakie zabiegi kosmetycznej i medycyny estetycznej rekomendowane są dla młodszych osób? Sprawdź polecane procedury, które warto prowadzić regularnie, by uzyskać najlepsze efekty!

Oczyszczanie skóry

Jedną z często rekomendowanych procedur dla osób w młodszym wieku jest oczyszczanie skóry prowadzone profesjonalnie przez kosmetyczkę.

W gabinetach kosmetycznych najczęściej wykonuje się wtedy zabiegi polegające na mikrodermabrazji, czyli na mechanicznym złuszczaniu naskórka z użyciem specjalnych głowic diamentowych albo korundowych.

Mikrodermabrazja jest polecana dla różnych typów cery, poza wrażliwą oraz naczynkową. Dzięki niej można nadać skórze atrakcyjny wygląd – staje się ona jednolita, gładka, a widoczne na niej niedoskonałości są mniejsze niż zwykle.

Mezoterapia

Osobom, które chciałyby zachować młodość skóry na wiele lat, rekomendowana jest mezoterapia. To rodzaj zabiegu prowadzonego w gabinetach i klinikach medycyny estetycznej, którego zadaniem jest wprowadzanie pod skórę cennych dla niej substancji czynnych.

Podczas gdy kosmetyki działają tylko na powierzchni skóry i w jej płytkich warstwach, mezoterapia dosięga nawet warstw głębszych, dzięki czemu zapewnia jeszcze lepsze rezultaty.

W gabinetach podczas mezoterapii stosowane są różnego rodzaju koktajle, które pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów. Są one dobierane indywidualnie w zależności od oczekiwanych efektów i rodzaju skóry. Warto prowadzić je systematycznie, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Osocze bogatopłytkowe

Bardzo popularnym zabiegiem medycyny estetycznej prowadzonym w ostatnich czasach jest wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego. Ta procedura jest również określana jako wampirzy lifting.

Osocze bogatopłytkowe jest rodzajem preparatu krwiopochodnego, który produkowany jest z krwi pacjenta. Jest ona pobierana, a następnie odpowiednio wirowana, aby była bogata w płytki krwi oraz inne cenne związki wpływające na regenerację tkanek, na przykład czynniki wzrostu.

Wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego w skórę powoduje, że jest ona wewnętrznie zregenerowana i zrewitalizowana. Również dzięki tej procedurze można zniwelować różnego rodzaju zmiany, na przykład pierwsze zmarszczki czy blizny.

Peelingi chemiczne

Tego typu peelingi pomagają w poprawie wyglądu skóry i również mają działanie przeciwstarzeniowe, ponieważ zwiększają produkcję kolagenu i elastyny.

Peelingi chemiczne, które prowadzi kosmetolog w Bielsku, pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów, między innymi w przypadku niedoskonałości jak blizny potrądzikowe i pozabiegowe, przebarwienia, pierwsze zmarszczki.

Zamykanie naczynek laserem

W przypadku młodszej skóry, na której już teraz widać poszerzone naczynka krwionośne, warto zdecydować się na skorzystanie z zabiegu zamykania ich laserem.

Laserowe zamykanie naczynek jest wysoce efektywne i daje szybkie efekty. Dzięki temu można pozbyć się nieestetycznie wyglądających pajączków widocznych na twarzy i na ciele.