Za pomocą zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego można uzyskać bardzo dobry efekt estetyczny. Kiedy warto z nich skorzystać?

Gabinety medycyny estetycznej oferują swoim klientom dostęp do szerokiej gamy różnych zabiegów poprawiających estetykę skóry. Wśród nich dużym zainteresowaniem klientów cieszą się zabiegi wykorzystujące laser frakcyjny. Na czym dokładnie polega tego typu procedura? Jakie są wskazania do jej wykonania?

Czym jest laser frakcyjny?

Urządzenie określane jako laser frakcyjny, także jako laser CO2, jest rodzajem lasera powodującego miejscowe zniszczenie komórek skóry, dzięki czemu dochodzi do ich intensywnej regeneracji i przebudowy tkanek.

W przeciwieństwie do innych laserów laser frakcyjny nie powoduje uszkodzeń miejscowych, ale rozproszone, dlatego też nie przekłada się to na znaczne uszkodzenie tkanek. Są one jednak na tyle zmienione, by dzięki temu zmienić swoją strukturę, co jednocześnie sprzyja redukcji niedoskonałości.

Zabiegi jak laser frakcyjny są przy tym uznawane za bezpieczne i mało inwazyjne, chociaż, podobnie jak inne zabiegi laserowe, wymagają właściwego przygotowania oraz postępowania pozabiegowego.

Laser frakcyjny – kiedy skorzystać z zabiegu?

Za pomocą lasera frakcyjnego można uzyskać bardzo dobre efekty w redukcji wielu defektów skóry, a także poprawić jej ogólną kondycję. Ponadto laser frakcyjny ma działanie anti-aging, czyli pomaga w stymulacji produkcji nowego kolagenu.

Wskazania do wykonania zabiegu:

  • zmarszczki, między innymi wokół oczu
  • skóra zwiotczała, bez jędrności
  • blizny różnego pochodzenia, w tym blizny potrądzikowe
  • zmiany pigmentacyjne, w tym plamy starcze, ostuda
  • zmiany naczyniowe – pajączki, punkciki
  • rozszerzone pory
  • zaskórniki
  • ziemista, nierówna, szara cera
  • rozstępy na skórze

Jakie efekty daje zabieg laserem frakcyjnym?

Podczas zabiegu skóra jest naświetlana laserem, który powoduje powstanie w niej małych dziurek wspierających regenerację tkanek. Już po jednym zabiegu dochodzi do zmian w tkankach, które pomagają w redukcji niedoskonałości.

Mniejsze zmiany można usunąć w trakcie jednej procedury, natomiast w przypadku większych laser należy zastosować parokrotnie zgodnie ze wskazaniem lekarza medycyny estetycznej. Najczęściej zaleca się przeprowadzenie od 2 do 4 zabiegów w odstępach od 4 do 5 tygodni zależnie od wskazań.

Z zabiegów jak laser frakcyjny można skorzystać w dobrych gabinetach medycyny estetycznej. Warto wybrać rekomendowany punkt, aby mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany przez eksperta w tej dziedzinie.