Waga i metr do badania pomiaru postępów w diecie, ćwiczeniach i zabiegach

Chcesz zredukować ilość tkanki tłuszczowej i poprawić kondycję swojej skóry? Sprawdź te zabiegi wyszczuplające!

Za pomocą odpowiednich urządzeń, akcesoriów i kosmetyków można uzyskać doskonałe efekty w modelowaniu ciała oraz redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Oto lista polecanych procedur!

Zabiegi wyszczuplające w domu

Jeżeli chcesz wyszczuplić swoją sylwetkę, nie musisz wcale udawać się od razu do gabinetu lub kliniki. Również w domu można przeprowadzić szereg zabiegów, które powalają na zredukowanie tkanki tłuszczowej oraz na nadanie skórze młodszego, bardziej atrakcyjnego wyglądu.

Kosmetyki wyszczuplające

W sprzedaży można znaleźć pełną gamę kosmetyków, za pomocą których można wykonać własne zabiegi wyszczuplające w domowym zaciszu. Do wyboru są różne produkty, na przykład balsamy, masła, serum, które nakłada się na skórę. Pomagają w zmniejszeniu cellulitu, redukują obwody, powodują, że skóra jest bardziej gładka, jędrna, nawilżona i odżywiona. Należy pamiętać o tym, żeby stosować je systematycznie, ponieważ tylko wtedy pomogą w wymodelowaniu sylwetki.

Masaż szczotką na sucho

Jednym z ostatnich hitów jest masowanie ciała na sucho z użyciem szczotki – można wtedy wspomagać taką procedurą inne zabiegi wyszczuplające, aby poprawić ich efektywność. Zabieg masażu ciała na sucho przeprowadza się przed kąpielą. Za jego pomocą można wtedy usunąć nagromadzone na skórze martwe komórki, aktywować przepływ krwi, sprawić, że tkanki będą lepiej dotlenione. W efekcie skóra może stać się gładsza, a nadmiar kilogramów można wtedy spalić jeszcze prościej.

Body wrapping

Dobrym wyborem będzie również body wrapping. Pod tym terminem znajduje się prosty do wykonania zabieg wyszczuplający, który polega na owinięciu skory z użyciem folii spożywczej po uprzednim zaaplikowaniu na nią preparatu o działaniu modelującym, najlepiej powodującym efekt rozgrzania skóry. Body wrapping, czyli inaczej foliowanie cała powoduje, że składniki w kosmetyku mogą działać jeszcze skuteczniej. Warto pamiętać o tym, że taka procedura nie jest przeznaczona dla osób ze skórą naczyniową, żylakami, zatorami.

Zabiegi wyszczuplające w gabinecie

Profesjonalne zabiegi wyszczuplające mogą być świetnym uzupełnieniem tych prowadzonych w domowym zaciszu. Za ich pomocą można uzyskać wtedy jeszcze lepsze efekty. Jakie procedury warto zastosować?

Lipoliza iniekcyjna

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest mało inwazyjny i jednocześnie bardzo skuteczny w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zaliczany jest on do kategorii zabiegów mezoterapii igłowej, ponieważ polega na wstrzyknięciu w skórę substancji aktywnych. Lipoliza iniekcyjna powoduje obumieranie komórek tłuszczowych, co pozwala na uzyskanie efektu odchudzającego. Dla najlepszych efektów zaleca się prowadzenie zabiegów lipolizy co 2 tygodnie.

Endermologia

Jednym z hitów wśród zabiegów wyszczuplających jest endermologia. Jest to procedura, która ma na celu zredukowanie ilości tkanki tłuszczowej, cellulitu, a także ujędrnienie skóry. Endermologia, inaczej masaż podciśnieniowy to zabieg polegający na masowaniu skóry z użyciem specjalnego urządzenia. Jego głowica jest wyposażona w masujące rolki i komorę generująca podciśnienie.