Nie masz zbyt dużo czasu na to, aby codziennie chodzić na siłownię? Chcesz cieszyć się lepszym zdrowiem i sylwetką? Pomyśl o skorzystaniu z treningu EMS. Co musisz o nim wiedzieć? Poznaj najważniejsze informacje na temat tego typu treningu!

Treningi EMS – co to jest?

Electric Muscle Stimulation, czyli właśnie EMS jest terminem odnoszącym się do treningu personalnego uzupełnionego o elektrostymulację mięśni. Do jego wykonania wykorzystuje się specjalne rodzaje urządzeń EMS.

Przez długi czas treningi EMS były jedynie dostępne dla wybranych osób – korzystali z nich głównie sportowcy, między innymi piłkarze czy koszykarze, aby poprawić swoje wyniki.

Obecnie treningi tego typu są dostępne praktycznie dla każdego zainteresowanego, który nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń z użyciem elektrostymulacji. Można zdecydować się na trening EMS w Krakowie oraz w innych miastach działających w Polsce, ponieważ jest on coraz popularniejszy.

Na czym polega trening EMS?

EMS to treningi, które wykorzystują specjalne rodzaje urządzeń emitujących impulsy elektryczne. Są one dostarczane do ciała osoby trenującej za pomocą połączonego z urządzeniem kombinezonu wyposażonego w elektrody.

Treningi EMS, na przykład w popularnym klubie sportowym intime.pl, są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów personalnych, którzy mają duże doświadczenie w tej dziedzinie. Jako że trening odbywa się jako personalny, jest on poprzedzony konsultacją, w ramach której wykonuje się pomiary wzrostu, masy ciała, ilości tkanki tłuszczowej. Następnie trener dobiera najlepszy program treningowy dla swojego klienta.

W porównaniu do zwykłego rodzaju treningu ten wzbogacony o elektrostymulację pozwala na uzyskanie znacznie lepszych efektów. Prąd pobudza wtedy tkankę mięśniową do intensywnej pracy, dlatego zwykłe ruchy mogą wtedy pomóc w spaleniu większej ilości tkanki tłuszczowej, wspierają skuteczniejszą budowę masy i siły mięśniowej oraz dają inne korzystne efekty.

Jak można poczytać na stronie internetowej intime.pl, wystarczy tylko 20 minut treningu EMS na tydzień, aby osiągnąć bardzo dobre efekty, które są porównywalne z parugodzinnym pobytem na siłowni.

Kiedy warto zdecydować się na treningi EMS?

EMS to rodzaj treningów o bardzo szerokim zastosowaniu, co powoduje, że obecnie są one tak popularne. Na trening EMS w Krakowie decydują się między innymi osoby, które:

  • Chcą zrzucić nadmiar kilogramów oraz poprawić swój wygląd i zdrowie,
  • Wymodelować sylwetkę, między innymi spłaszczyć brzuch, podnieść pośladki,
  • Zbudować masę i siłę mięśniową,
  • Zmniejszyć obrzęki,
  • Zredukować widoczny cellulit,
  • Zmniejszać bóle pleców,
  • Poprawić kondycję.

Warto jednocześnie pamiętać o tym, że w przypadku treningów EMS nie stosuje się znacznych obciążeń dla stawów oraz dla kręgosłupa, dlatego też może on sprawdzić się także u tych osób, które mają przeciwwskazania zdrowotne do forsownych ćwiczeń.

Czy treningi EMS mają jakieś przeciwwskazania?

Treningi wykorzystujące elektrostymulację mięśniową są bezpieczne, ponieważ impulsy elektryczne, jakie dostarczane są podczas ćwiczeń do ciała, mają niskie parametry. To powoduje, że stymulują one tylko tkankę mięśniową powierzchniową oraz głęboką.

Warto jednak pamiętać o tym, że treningi EMS nie są między innymi zalecane dla osób z wszczepionymi rozrusznikami serca, z poważnymi chorobami układu krążeniowego oraz dla kobiet w ciąży.

Aby umówić się na trening EMS w Krakowie lub w innych miasta, warto zapoznać się już teraz z dostępnymi ofertami na stronach internetowych klubów oferujących takie usługi.